GMAT

Graduate Management Admission Test yani GMAT; yurt dışında lisansüstü eğitim almak isteyen öğrencilerin girebildiği, dünya genelinde 6000’in üzerinde program tarafından kabul edilen önemli bir sınavdır. GMAT, dünya çapındaki prestijli üniversitelerin MBA programlarına girmek isteyenlerin; sayısal, sözel ve analitik becerilerini ölçer. İngilizceyi akademik yönden nasıl kullandığınızı da belirleyen GMAT sınavı, özellikle işletme ve benzer alanlarda lisansüstü eğitim görmek isteyenler için gerekli bir sınavdır.

Genel anlamda 4 temel bölümden oluşan GMAT sınavının toplam süresi 3,5 saattir. Verbal bölümü 75 dakika sürer ve 41 sorudan oluşur. GMAT sınavının Verbal bölümünde İngilizce beceriniz birçok farklı açıdan değerlendirilir. Katılımcıların matematiksel becerilerinin test edildiği, 37 sorudan oluşan Quantitative bölümü ise 75 dakika sürer. 30 dakika süren Analytical Writing Assessment (AWA) bölümünde katılımcıdan, verilecek konu ile ilgili fikirlerini ifade ettiği bir kompozisyon yazması istenir. 12 sorudan meydan gelen ve 30 dakika süren Integrated Reasoning (IR) bölümü de katılımcıların sonuç çıkarma ve yorumlama becerilerini ölçen sorulardan oluşur.

Türkiye’deki GMAT sınavları bilgisayar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Arasında en az 16 günlük bir bekleme süresi bulunmak kaydıyla GMAT sınavına yılda en fazla 5 sefer girebilirsiniz. Sınav sonunda yaklaşık puanınızı öğrenebilmeniz mümkün olsa da resmi ve kesin puanınız 20 gün içinde size bildirilmektedir. ABA Eğitim’in ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip eğitmenlerinin, bireysel eğitime uygun şekilde tasarlanmış sınıflarda vereceği dersler ile GMAT sınavında hedeflediğiniz başarıyı rahatça yakalayabilirsiniz.

ABA Eğitim’in, tümü Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan uzman eğitim kadrosundan alabileceğiniz bireysel dersler eşliğinde GMAT sınavına rahatlıkla hazırlanabilirsiniz. Deneyimli ABA Eğitim uzmanları, 3 ya da 4 kişilik gruplar halinde önceki sınavlarda çıkmış soruların çözümlerini de gerçekleştirmektedir. ABA Eğitim’i tercih ederek, istediğiniz lisansüstü programlarına kabul edilmek için gerekli olan GMAT puanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

ABA Eğitim uzmanları, GMAT sınavı için gereken çalışma programını sizin için en uygun zaman aralıklarına göre hazırlamaktadır. Lisansüstü eğitiminizi yurt dışındaki seçkin üniversitelerin işletme bölümlerinde gerçekleştirmek istiyorsanız; 10 yıllık deneyimiyle göz dolduran ABA Eğitim kurumunu tercih edebilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Share This