GRE

GRE (Graduate Record Examinations) sınavı, İngilizce eğitim veren üniversitelerin yüksek lisans ve doktora programlarına girmek isteyenlerin seviyelerini ölçer. Özellikle mühendislik ve sosyal bilimler alanlarında yüksek lisans yapmayı düşünenler için bu sınavlardan alınacak puanlar oldukça önemlidir. İngilizce ve matematik bilginizin yanı sıra, problem çözme ve muhakeme yeteneğinizi de belirleyen GRE sınavına hazırlanırken; 10 yıllık deneyimiyle öne çıkan ABA Eğitim kurumunu tercih edebilirsiniz.

GRE sınavları yıl boyunca çeşitli merkezlerde, bilgisayar üzerinde (Revised General Computer – Based Test) ya da kâğıt üzerinde (Revised General Paper – Based Test) olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bilgisayar bazlı testin uygulanamadığı merkezlerde yapılan kağıt bazlı sınavın süresi biraz daha fazla olacaktır. GRE sınavında istediğiniz sorudan başlayabilir ya da geri dönüp cevaplarınızı değiştirebilirsiniz. İleri seviyede İngilizce bilgisine sahip ABA Eğitim uzmanlarının, bireysel eğitime uygun biçimde tasarlanmış sınıflarda vereceği dersler ile GRE sınavında istediğiniz puana sahip olabilirsiniz.

Kabul koşulu olarak GRE sınavını belirlemiş olan yüksek lisans ve doktora programlarına girebilmek için GRE General Test’i yapmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra bazı üniversiteler, 8 farklı bilim dalına ait yeteneklerinizi ölçmek için hazırlanmış olan GRE Subject Test’i yapmanızı da isteyebilmektedir. Sınavın temel kısmı olan General Test, sözel, sayısal ve analitik kompozisyon bölümlerinden oluşmaktadır. Tümü Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan ABA Eğitim kadrosundan alabileceğiniz bireysel dersler eşliğinde GRE sınavında arzu ettiğiniz başarıyı yakalayabilirsiniz.

GRE sınavının toplam süresi bilgisayar bazlı versiyonda 3 saat 45 dakika, kağıt bazlı versiyonda ise 3 saat 30 dakikadır. Analitik kompozisyon bölümünün her biri 30 dakikalık iki kompozisyondan oluşmaktadır. Sözel bölümü İngilizce bilginizi ölçerken, sayısal bölümü de matematiksel yeteneklerinizi belirler. Sınava kayıt sürecinde de yanınızda olacak ABA ekibi sayesinde çalışmalarınızı aksatmadan devam ettirebilirsiniz. Yüksek lisans ya da doktora eğitiminizi yurt dışındaki seçkin üniversitelerde gerçekleştirmek istiyorsanız; ders saatlerini sizin için en uygun zaman aralıklarına göre belirleyen ABA Eğitim’i tercih edebilirsiniz.

Tecrübeli ABA Eğitim uzmanları ile 3 ya da 4 kişilik gruplar halinde önceki sınavlarda çıkmış soruların çözümlerini de yapabilirsiniz. ABA Eğitim’i tercih ederek alacağınız birebir dersler ve girebileceğiniz deneme sınavları sayesinde, istediğiniz yüksek lisans ve doktora programlarına kabul edilmek için gerekli olan GRE puanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Share This